MindfulnessNaujieji tyrimai parodė, kad grupinė Mindfulness praktika yra tokia pat efektyvi gydant depresiją ir nerimo sutrikimus, kaip ir kognityvinė elgesio terapija (KET).

Kaip ir buvo galima tikėtis, procesai, kuriuos aktyvuoja dėmesingumas, yra efektyvūs, nepriklausomai nuo individualių terapeuto intervencijų. Tokių sisteminių tyrimų ateityje turėtų pasirodyti daugiau, ir tai gera žinia žmonėms, kurie susiduria su podepresinėmis traumomis, nerimu ir panašiais simptomais. Tai leis sutaupyti laiką ir pinigus psichologo paslaugoms.

“Mūsų naujasis tyrimas parodė, kad grupinė dėmesingumo terapija turi poveikį, prilygstantį KET individualiam gydymui, taikant jį plačiam psichikos sutrikimų gydymui”, – sako profesorius Janas Sundquist, kuris vadovavo mokslinių tyrimų grupei. Tyrimas buvo paskelbtas Europos Psichiatrijos žurnale.

Jis priduria: “Savo naujajame tyrime mes patvirtinome mūsų ankstesniojo tyrimo išvadas, kad tipiškiems depresijos ir nerimo simptomams gydyti grupinė dėmesingumo terapija yra tokia pat veiksminga, kaip ir individuali KET terapija”.

http://www.europsy-journal.com/article/S0924-9338(17)30343-7/abstract

 

Naujienlaiškio prenumerata.

Please wait...

Ačiū, kad prenumeruojate mus!

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *