Th

 

Ar pamenate televizijos laidą “Kas? Kur? Kada?”  Pirmosiose laidose dalyvavo Borisas Burda – žurnalistas, rašytojas, daugelio knygų autorius, bardas. Vienoje radijo laidoje jo paklausė: “Pasidalinkite paslaptimi – iš kur jūs taip daug žinote?” Į tai Borisas Burda atsakė: “Tai labai paprasta – jūs susirandate kiekvienos srities specialistą, bendraujate su juo ir labai greitai pasiekiate jo lygį.”
Šis atsakymas paaiškina gerai žinomos tiesos veikimo mechanizmus. Ispanijos mokslininkai aptiko mechanizmą, kuris detaliai parodo, kaip pokalbio metu sinchronizuojasi mūsų smegenys.

Eksperimente dalyvavo 15 dalyvių porų, kurie matėsi ir kalbėjosi pirmą kartą. Dalyviai buvo atskirti pertvara, kad nematytų vieni kitų. Jie galėjo užduoti 30 klausimų 5 skirtingomis temomis. Eksperimento metu mokslininkai naudojo encifolografą, kuris matavo smegenų aktyvumą alfa, beta, delta ir teta ritmuose. Kontrolei buvo naudojamas tų pačių dalyvių smegenų aktyvumo vaizdas ne pokalbio metu.

Jau pačioje pokalbio pradžioje mokslininkai pastebėjo smegenų sinchronizaciją – ji vyko alfa, beta, delta ir teta ritmuose. T.y., pokalbio metu žmonių smegenys įvairiuose lygiuose pradėjo sinchronizuoti savo ritmus. Kiekviena pora turėjo savo individualią sinchronizavimo struktūrą, būdingą tik jai vienai. Kiekviena pora turėjo savo asmeninį sinchroninį piešinį.

Figure-5-Experimental-set-up

Kalbėdamiesi su kitu žmogumi, mes nesąmoningai sinchronizuojamės su juo – jo būsena, pasaulio matymu, pergyvenimais, gyvenimo patirtimi, problemomis, pasiekimais ir pralaimėjimais. Mūsų smegenys automatiškai prisiderina ir dalinasi abipuse patirtimi.

Jei norime tobulėti – bendraukime su turinčiais didesnę ir konstruktyvę patirtį žmonėmis.
Budizme į klausimą, kaip atpažinti mokytoją, yra atsakymas, kad šalia tokio žmogaus jūs pajuntate ramybę ir giliai atsipalaiduojate. Taip yra todėl, kad bendraujant su brandžia asmenybe, mūsų vidus ir sąmonė nurimsta kartais net ir prieš mūsų pačių valią: mus apgaubia minkšta, šilta ramybė, ateina vienybės ir visumos jausmas.
Ir atvirkščiai – bendraujant su neramios sąmonės žmogumi, mes visą laiką persitempiame: mus gali mėtyti į kraštutinumus, abejones ir nesąmoningus konfliktus.

Stebėdami save iš šalies, mes galime pamatyti, su kuo mus traukia bendrauti. Pagal tai galime daryti išvadas, kur link mes judame. Pasąmoninis poreikis atspindi mūsų vidines tendencijas, todėl atsitiktinumų nebūna.

Naujienlaiškio prenumerata.

Please wait...

Ačiū, kad prenumeruojate mus!

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *