Katana

Vienas iš dėmesingumo praktikos tikslų – Vidinė Pusiausvyra, kuri turi daugybę išraiškų. Ir viena iš jų – Vidinis Neutralumas, kai praktikuojantis sugeba atrasti vidinę būseną, kurioje jis išeina iš aktyvių veiksmų ir jo neblaško jokie kraštutinumai. Labai geras šio principo pavyzdys yra legenda apie Japonišką kardą Kataną.

14 amžiuje Japonijoje gyveno du didūs kalviai, Katanų meistrai – Muramasa ir Masamune. Kad išsiaiškintų, kieno kardai geresni, jie surengė labai keistas varžybas. Varžybos vyko rudenį, krentant medžių lapams. Abu kalviai įsmeigė savo kardus į upės dugną. Muramasio kardo ašmenys, vos palietę upe plaukiančius lapus, lengvai perpjaudavo juos pusiau. O štai Masamune kardą lapai aplenkdavo šonu, jo Katana neperpjovė nei vieno upe tekančio lapo.

Meistras Muramasi pripažino pralošęs varžybas, nes Katana – tai ginklas, kuris neneša agresijos, o sudaro sąlygas pasiekti taiką. Katanos paskirtis ir stiprybė – išvengti karų ir atnešti taiką.

Taip ir Vidinis Neutralumas – tai būsena, kuri leidžia išvengti bet kokių, gerų ar blogų, kraštutinumų, ir atnešti vidinę ramybę į žmogaus sąmonę ir širdį.

Naujienlaiškio prenumerata.

Please wait...

Ačiū, kad prenumeruojate mus!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *