Neramios ir aktyvios mintys – kaip gyvatės kurios kanda šeimininką, po truputi prisotindamos jo kraują nuodais, kuris su laiku pradeda nuodyti ir aplinkinius.

Ciuricho Auštosios technikos mokyklos biotechnologai sukūrė novatorišką genų reguliavimo būdą, suteikiantį galimybę valdyti jų ekspresiją smegenų spinduliuojamų bangų pagalba. Šie tyrimai yra paskelbti žurnale “Nature Communications“.

Pirmą kartą mes įrašėme bangas, kurias skleidžia smegenys tam tikrų mąstymo procesų metu, persiuntėme jas belaidžiu ryšiu į genus ir sureguliavome geno ekspresiją* minties jėga“, – teigė pagrindinis tyrimo autorius profesorius Martin Fussenegger

Mokslininkai panaudojo ir elektroencefalografą, įrašantį elektromagnetines smegenų bangas, kurios perduodamos per Bluetooth į kontrolerį, valdantį sužadinimo generatorių. Šis prietaisas sukuria elektromagnetinį lauką, aprūpinantį implantą indukcine srove. Po to jame užsidega šviesos diodų lempa. Spinduliuodama artimajame infroraudonajame diapazone, ji apšviečia kamerą, kur yra genetiškai modifikuotos ląstelės. Reaguodamos į šviesą, jos pradeda gaminti SEAP baltymą.

Savanoriai buvo padalinti į tris grupes pagal veiklos pobūdį ir atliktas tyrimas su pelėmis. Atsipalaidavimo būsenoje (žmonėms medituojant užmerktomis akimis) baltymas gaminosi dideliais kiekiais (t.y., geno ekspresija buvo aukšta), koncentruojant dėmesį į žaidimą “Minecraft” – buvo vidutinio lygio, o kai žmonės sekė lemputę, sąmoningai ją įjungdami ir išjungdami, SEAP baltymo lygis pelių kraujyje nuolat keitėsi.

Pasak tyrėjų, ateityje ši efektyvi ir saugi technologija bus naudinga neurologinių susirgimų terapijai, pavyzdžiui, sergant epilepsija, esant chroniškiems galvos ar stuburo skausmams. Implantas registruos charakteringą šiems sutrikimams bangų ilgį ir reaguos į jas, aktyvuodamas genus, atsakingus už reikalingų medžiagų gamybą.

* Genų ekspresija – procesas, kurio metu DNR saugoma informacija paverčiama instrukcijomis, pagal kurias gaminami baltymai ir kitos organizme svarbios molekulės.

Ką tai reiškia? Tai, kad mūsų sąmonės būsena kiekvieną akimirką koduoja mūsų genus, juos reguliuodama, perrašydama, koreguodama į gerąją arba blogąją pusę. Sąmonė – tai pagrindinis faktorius, apimantis visas mūsų gyvenimo sritis. Jeigu sąmonės tikslai, bėgantys, lekiantys, vartojantys – ji koduoja visas tas savybes, įnešdama konfliktus į pačio proto ir kūno veikimo principus, taip lėtai ir nepastebimai griaudama vidinę ir išorinę darną. Jeigu sąmonė rami, nešanti bendrumą ir pusiausvyrą, ji gilina ir stiprina vidinį stabilumą, harmoniją.

Mūsų mintys ir gilios tendencijos veikia ne tik mus, bet ir mus supančius žmones. Žmonėms bendraujant, jų smegenys sinchronizuojasi ir keičiasi informacija bei vidine patirtimi. Mes tampame atsakingi ne tik už savo vidinę darną ir pusiausvyrą, bet ir už artimuosius su kuriais dažnai bendraujame. Norime to ar ne, bet mes pastoviai perduodame savo vidinę patirtį ir savo būsenas kitiems žmonėms, net jei mes to ir nesuvokiame.

Jeigu mūsų vidus darnus, mes nešime darną ir sėkmę mus supantiems žmonėms, o jeigu jis pilnas įtampų ir egoizmo, mes kaip Medūza su savo gyvatėmis – gelsime, nuodydami save ir aplinkinius.

Naujienlaiškio prenumerata.

Please wait...

Ačiū, kad prenumeruojate mus!

 

 

 

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *