.

Pastebėjimas. Įsivaizduokime žmogų, kuris turi dideles ambicijas ir tikslus – didžioji dauguma žmonių turi tokias ambicijas, ir tai yra normalu. Kitas klausimas – kiek pastangų jie deda, kad pasiektų tuos tikslus, kiek aukoja laiko, resursų, norų, asmeninio komforto, kad gautų praktinę patirtį?

Ateina žmogus į pokalbį dėl darbo, dėl sistemų administravimo pozicijos IBM kompanijoje. Pokalbio metu jam duodama anketa su užduotimis, prašoma pažymėti, kokiose srityse jis turi praktinių įgūdžių, užduodami konkretūs būsimo darbo pobūdžio klausimai ir keli paprasti patikslinantys klausimai iš Cisco sertifikavimo, kuriuos jis privalo turėti, jei nori užimti šią darbo vietą. (Cisco expert yra aukščiausio lygio  sertifikatai, pripažįstami visame pasaulyje.)

Žmogus pasižiūri ir sako: “Gal jūs būkite paprastesni, kam visas šitas šou? Gal galima paprasčiau? Nereikia man čia tų klausimų, kam klausinėti apie praktiką ir sertifikavimą?” Po tokio atsakymo pokalbis dėl darbo bus baigtas.

Kompanija samdo specialistą, kuris turi praktinių įgūdžių, kitaip jis nebūtų gavęs tokių sertifikatų, kurių reikalauja tokia pozicija. Kompanijai reikalingi nusimanantys žmonės, galintys dirbti su sudėtingomis tinklinėmis sistemomis, kurių gedimas gali kainuoti kompanijai milijonus dolerių. Gilus ir tikslus, iki mažiausių niuansų darbo suvokimas yra būtinas! Juk tai logiška. Ir šis principas galioja visose gyvenimo srityse.

Kodėl žmogus mano, kad asmeniniame pažinime neveikia šis principas? Ar gali ten egzistuoti neaiškumas, primityvumas, miglota mistinė terminologija? Žmogaus sąmonė tūkstančius kartų sudėtingesnė sistema, nei viso pasaulio informaciniai tinklai, jos potencialo mes iki šiol negalime suvokti. Tai pagrindinis sąmonės mechanizmas, kuris lemia žmogaus galimybes visose gyvenimo srityse. Kodėl žmogus mano, kad atėjęs į tą sritį, bet prieš tai nedėjęs jokių pastangų ir neskyręs tam laiko, jam staiga viskas turi būti paprasta ir ranka pasiekiama?

Žmogus skiria daug laiko karjerai, santykiams, vaikų auklėjimui, bet net įdėjus daug pastangų, dauguma gyvenimo sričių yra tolimos nuo idealumo, o asmeninio tobulėjimo sritis apima ir integruoja visas gyvenimo sritis. Ir jūs norite pasiekti greitus ir lengvus rezultatus tiesiog taip, prabėgomis tarp darbų – prisėdus su kava prie interneto ar populiariosios psichologijos ir asmeninio tobulėjimo knygutės?

Kam mokytis, jei pakanka nuvykti į savaitgalio seminarą, pasiklausyti įkvepiančių istorijų, atlikti kvėpavimo praktikas, o jei norite greitų rezultatų – tai Indija, meditacijos, čakros… Ir nesvarbu, kad dėstytojas tolimas nuo paprasčiausios logikos, svarbu jis jums pasakoja apie paprastumą čia ir dabar. Elementaru? Taip, ir vartotojiškas protas yra linkęs tuo sekti. Taip veikia žmogaus instinktai – jis visada eis ten, kur nereikia dėti daug pastangų.

Žinote, kodėl dvasiniai mokytojai kalba apie paprastumą? Todėl kad paprastumas – tai praktinis įgūdis.

Prisiminkime pasakojimą apie inžinierių, kuris atėjo į gamyklą taisyti inžinierinių tinklų, į kuriuos buvo investuoti didžiuliai pinigai. Jau po kelių minučių jis tiksliai žinojo, kur ir ką reikėjo pakeisti ir pasiekė rezultatą, kurio negalėjo pasiekti daug metų ties tuo dirbę gamyklos inžinieriai.

Paprasta? Taip – atėjo, pamatė ir ramiai, be įtampos išsprendė, bet už to paprastumo slypi daug metų darbo ir mokymosi, sėkmių ir nesėkmių, įtampos ir nusivylimo, ir būtent visa tai suformavo jo individualią patirtį, kuri leidžia paprastai išspręsti tokias problemas.

Prisiminkime, kai Nikodemas paprašė Kristaus papasakoti apie dangiškąją karalystę, ką jis jam atsakė? “Jei netikite/nesuprantate man kalbant apie žemės dalykus, tai kaipgi tikėsite/suprasite, jei kalbėsiu jums apie dangiškuosius“? Tą žmogų sunku būtų apkaltinti sudėtingumu.

 

Naujienlaiškio prenumerata.

Please wait...

Ačiū, kad prenumeruojate mus!

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *