Brains2

“We found a world that we had never imagined.”

 

“Mes suradome pasaulį, kurio net neįsivaizdavome”

Vienas iš svarbiausių ir naujausių Neuromokslo atradimų, kurio svarbą suprasime netolimoje ateityje. Jis suteikia galimybę daug giliau pažvelgti į žmogaus sąmonę ir jo sąveiką su aplinkiniu pasauliu. Manau, šis tyrimas bus vienas iš pirmųjų, padėsiančių sulaužyti subjektyvų aplinkinių procesų interpretavimą, padės giliau suvokti žmogaus santykį su jį supančiu pasauliu ir to pasaulio atspindį žmogaus smegenyse.
Paprasčiau sakant, pasaulis yra daug gilesnis, sudėtingesnis ir įvairiapusiškesnis, nei jį gali aprašyti žmonių kalba ir moksliniai terminai.
Neurobiologai iš “Blue Brain” projekto panaudojo matematinius modelius, kad visai kitaip aprašytų mūsų neuroninių ryšių architektūrą. Jie atrado, kad ji sudaryta iš daugiamačių geometrinių figūrų, kurios siekia net 11 išmatavimų.
Naudodami algebros topologijos modelius, aprašančius modelių išsidėstymą erdvėje nepriklausomai nuo besikeičiančios formos, mokslininkai pastebėjo, kad neuronai jungiasi į grupes ir neuronų kiekis parodo daugiamačio geometrinio objekto dydį.

“Mes atradome pasaulį, kurio net neįsivaizdavome, – sako projekto vadovas Henry Markra. – Net mažiausioje smegenų dalyje šių objektų, turinčių iki 7 išmatavimų, yra dešimtys milijonų. Kitose struktūrose mes radome iki 11 išmatavimų.”

Mokslininkai sukūrė matematinį modelį ir jį ištestavo, naudodami virtualius stimulus, vėliau jį ištyrė su bandomosiomis žiurkėmis. Smegenyse jie aptiko begalę daugiamačių geometrinių struktūrų. Suformuotų neuronų ir tuščių erdvių tarp jų mokslininkai iki tol nebuvo matę nei neuroniniuose tinkluose, nei dirbtiniuose tinkluose.

Tuščios erdvės tarp neuronų yra ypatingai svarbios smegenų funkcionavimui. Kai į smegenis papuola signalas, neuronai reaguoja į jį labai organizuotai. “Pasirodo, kad reaguodamos į stimulą, smegenys tarsi sukuria ir iškelia bokštus, sudarytus iš daugiamačių blokų, pradedant nuo vienmačių pagaliukų, pereinant į plokštumas (2D), kubus (3D), vėliau į sudėtingą geometriją 4D, 5D ir t.t.” – sako Ranas Levinas.

Atradimas atskleidžia visiškai naują suvokimą apie smegenyse vykstančius procesus ir informacijos apdorojimo principus. Mokslininkams dar teks išsiaiškinti, kas skatina neuronų grupes jungtis į tokias konstrukcijas, rašo “Science Alert”.

http://www.sciencealert.com/new-study-discovers-your-brain-actually-works-in-up-to-11-dimensions

Naujienlaiškio prenumerata.

Please wait...

Ačiū, kad prenumeruojate mus!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *