Control4

Mokslininkai atrado mechanizmą smegenyse, kuris leidžia prisitaikyti kūnui prie sumažintų kalorijų ir apriboti svorio praradimą. Tyrimas su pelėmis atskleidė mechanizmus, paaiškinančius dietų neefektyvumo priežastis metant viršsvorį. Kai maisto atsargos sumažėja, neuronų grupės užkerta kelią svorio deginimui.
 

“Svorio metimo strategijos dažnai būna neefektyvios, nes organizmas veikia kaip termostatas – palaiko tolygų kiekį kalorijų, kurias mes sudeginame su tuo kiekiu, kurias mes suvartojame” – sako dr. Clémence Blouet iš Kembridžo universiteto metabolizmo tyrimų laboratorijos. “Kai mes suvalgome mažiau, mūsų  kūnas kompensuodamas sudegina mažiau kalorijų, todėl numesti svorį tampa sunkiau. Mes žinojome, kad smegenys turi reguliuoti šį kalorijų termostatą, tačiau kaip jis reguliuoja kalorijų deginimą su suvartojamo maisto kiekiu, mums buvo paslaptis.”

“Mūsų rezultatai rodo, kad neuronų grupės gali koordinuoti smegenyse apetitą ir energijos sąnaudas, gali kaip jungiklis įjungti ir išjungti kalorijų deginimą arba perjungti atsargas priklausomai nuo to, kas vyksta aplinkoje” – sako vadovavęs tyrimui dr. Blouet. “Jei maistas yra prieinamas, neuronai verčia valgyti, o jei maisto yra nepakankamai, jie įjungia kūne taupymo režimą ir sustabdo riebalų deginimą.”

 
“Tikriausiai šis mechanizmas galėjo padėti mums įveikti badą, bet šiandien dauguma žmonių susiduria su kitokia situacija, kai jie sąmoningai laikosi dietos, norėdami atsikratyti viršsvorio. Mūsų darbas padeda paaiškinti žmonėms, kodėl besilaikant ilgalaikių dietų, jos yra mažai efektyvios. Mūsų kūnai kompensuoja kalorijų mažinimą.”
.
https://elifesciences.org/content/6/e22848

Naujienlaiškio prenumerata.

Please wait...

Ačiū, kad prenumeruojate mus!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *